Hírek
2017. November 21. 10:44, kedd |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Zaklatási miatt felfüggesztették az egyik legtekintélyesebb amerikai televíziós újságíró műsorait is

Az egyik legtekintélyesebb amerikai televíziós újságíró, Charlie Rose műsorait is felfüggesztették hétfőn három médiumban, mert nyolc nő szexuális zaklatással vádolta meg.
A történtek idején 21 és 37 év közötti nők a The Washington Post című lapnak arról számoltak be, hogy a most 75 éves Rose akaratuk ellenére szexuálisan közeledett hozzájuk, telefonon zaklatta őket, meztelenül jelent meg előttük, mellüket, feneküket, nemi szervüket fogdosta. Az első kitálalót az 1990-es éves elején zaklatta Rose, a legutóbb eset pedig 2011-ben történt. A nők mind Rose showműsorában dolgoztak vagy szerettek volna dolgozni.
Charlie Rose a CBS televízió reggeli műsorának és vasárnaponként jelentkező 60 minutes című magazinjának egyik vezetője, talk-showja fut a PBS közszolgálati televízióban és dolgozik a Bloomberg hírügynökség televíziójának is. A The Washington Post információi után mindhárom médiumnál felfüggesztették műsorainak gyártását és sugárzását.
"Nagyon nagy zavarban vagyok" - fogalmazott a veterán újságíró hétfőn este kiadott közleményében. A zaklatások közül némelyiket elismerte. "Időnként érzéketlenül viselkedtem, s ezért vállalom a felelősséget, de nem gondolom, hogy valamennyi vád helytálló" - olvasható Rose közleményében, amelyet a The Washington Post szerkesztőségének küldött meg. A PBS televízió hétfő este közleményt adott ki, amelyben "megdöbbenésének" adott hangot, és bejelentette, hogy azonnali hatállyal beszünteti a "Charlie Rose" címet viselő beszélgetős műsor sugárzását. Hasonló értelmű nyilatkozatot tett közzé a CBS televízió is.
Hétfőn a The New York Times is felfüggesztette tisztségéből fehér házi tudósítóját, Glenn Thrusht, akit a Vox hírportálon közölt riportban szintén szexuális zaklatással vádoltak meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 21. 08:47, vasárnap | Külföld
Donald Trump telefonon tárgyalt a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök nagyszerűnek nevezte a kínai elnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetését, amiről elmondta, hogy csaknem két órán keresztül tartott, és számos témát érintett.
2025. Szeptember 21. 08:42, vasárnap | Külföld
Százezres tömeget várnak Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista búcsúztatására
2025. Szeptember 20. 09:12, szombat | Külföld
Az EU határozott fellépést ígért az Észt légtér megsértése kapcsán
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke határozott fellépést ígért provokáció esetére azt követően, hogy pénteken három orosz MiG-31-es vadászgép lépett be engedély nélkül Észtország légterébe és 12 percig tartózkodott
2025. Szeptember 19. 07:31, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: London és Washington együttműködik a globális konfliktusok megoldásában
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és az Egyesült Államok szorosan együttműködik a globális konfliktusok megoldásában.