Hírek
2012. Január 01. 15:17, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters
XVI. Benedek: A fiatalok a béke építői lehetnek

A fiatalságnak az alapvető értékekre és erényekre való nevelése kulcsfontosságú a reményteljes jövő biztosítása érdekében – hangsúlyozta vasárnap újévi misén elhangzott beszédében a pápa.
XVI. Benedek a Szent Péter-bazilikában tartott istentiszteleten a Vatikán által a világbéke napjának tekintett újév napján kijelentette: „Hangsúlyozni szeretném azt a tényt, hogy a mai világ horizontját elhomályosító árnyékok ellenére reménnyel tekinthetünk a jövőbe, ha vállaljuk a felelősséget, hogy a fiatalokat az igazság ismeretében, az alapvető értékek és erények tiszteletben tartására neveljük.” A pápa felszólította a világ vallási vezetőit és nevelőit, küzdjenek a „relativizmus kultúrája” ellen, és a béke és az igazság értékeire neveljék a fiatalokat.
A fiataloknak „meg kell tanulniuk a békés egymás mellett élés fontosságát és művészetét, a kölcsönös tiszteletet, a párbeszédet és megértést. A fiatalok természetüknél fogva nyitottak ezekre a magatartásformákra, de a társadalmi valóság, amelyben felnőnek, arra késztetheti őket, hogy ellentétes módon gondolkodjanak és cselekedjenek, intoleráns és erőszakos módon” – hangsúlyozta a katolikus egyházfő. A „béke építői” lehetnek viszont, ha megfelelő nevelésben részesülnek – tette hozzá.
A 84 éves pápa fáradtnak látszott a mise alatt, de erős volt a hangja, és mosolyogva beszélgetett a szertartás idején ajándékot hozó családokkal és gyermekekkel. Derülten nézett egy cumis kisbabát, akinek a szülei előtte térdeltek. Ahogyan az elmúlt hónapokban, a pápa most is kerekeken gördülő emelvényen tette meg a bazilika bejárata és a főoltár közötti távolságot. A Vatikán szerint erre a megerőltetés csökkentése érdekében van szükség, de semmilyen egészségügyi okot nem említettek.
Szokásos vasárnapi úrangyala imádsága után a katolikus egyházfő üdvözölte a Szent Péter-bazilika előtt összegyűlt több tízezres tömeget, s külön is békés és sikerekben gazdag új esztendőt kívánt az olasz népnek és Giorgio Napolitano olasz köztársasági elnöknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Donald Trump: Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban
Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az amerikai konzervatív aktivista vasárnap tartott gyászszertartásán a glandale-i State Farm stadionban.
2025. Szeptember 21. 08:47, vasárnap | Külföld
Donald Trump telefonon tárgyalt a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök nagyszerűnek nevezte a kínai elnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetését, amiről elmondta, hogy csaknem két órán keresztül tartott, és számos témát érintett.