Hírek
2022. Június 29. 14:30, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját

A 46 éves gyanúsított nő víz nélkül tartotta macskáját egy hordozóban a tűző napon.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitányságának járőrei egy bejelentés kapcsán mentek a Bethlen Gábor utcába június 24-én, ahol egy kéregető nőt találtak, akinél egy macska volt egy hordozó dobozban. Az állat láthatóan rossz, legyengült állapotban volt. A hordozóban nem volt még víz sem, amiből a nagy melegben ihatott volna. A járőrök igazoltatták és a kerületi kapitányságra előállították a 46 éves M. Victoria román állampolgárt – közölte a rendőrség.
A nyomozók a macskát lefoglalták és átadták az Állatvédő Liga munkatársainak, az elsődleges állatorvosi vélemény szerint az állat nem megfelelően táplált, és a tűző napon, az aszfalton való tartás a kiszáradásához, és akár elpusztulásához vezethetett volna.
M. Victoriát a nyomozók állatkínzás vétsége miatt hallgatták ki. A 46 éves nő az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.