Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2019. December 03. 17:09, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vers- és esszéíró pályázatot hirdetnek fiataloknak

Vers- és esszéíró pályázatot hirdetnek fiataloknak

Vers- és esszéíró pályázatot hirdet 16-25 éves fiatalok részére Elcsendesülés címmel, a költészet napja tiszteletére a Vértes Agorája és az Új Forrás folyóirat

A pályázat témakörei: megbékélés - az összhang keresése önmagam és a természet között , - a világ és az én egysége - gyász és öröm a mindennapokban és az ünnepekben. Esztétikai értéket képviselő, nyomtatásban és elektronikusan közzé nem tett, eredeti alkotásokat várnak február 15-ig - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

A közlemény szerint, a 16-25 év közötti fiatalok verspályázat esetén maximum 3 verssel, esszépályázat esetén 1 esszével pályázhatnak a kiírásban megadott terjedelemben. A kiírás a www.avertesagoraja.hu oldalon olvasható.

A pályázat első helyezettje 250 ezer forintot, a második 150 ezer forintot, a harmadik 100 ezer forintot nyer, emellett két különdíjat is kiosztanak és megjelenési lehetőséget biztosítanak az Új Forrás folyóiratban.

Az eredményhirdetést áprilisban, a költészet napján, az Új Forrás és a Vértes Agorája közös irodalmi estjén tartják majd.

Címkék: esszé, pályázat, vers

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.