Hírek
2022. Április 13. 18:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot
Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a nehéz tehergépjárművek hétvégi forgalomkorlátozása előbb 24, majd megszakítás nélkül további 48 órán át lenne érvényben a húsvéti hétvégén. A kamionstopot szakmai kezdeményezésre 2022. április 17-én, vasárnap este 22 órától másnap reggel 6 óráig, 8 órás időtartamban függesztik fel.
A kamionstop az általános szabályok szerint a nagypéntekkel és húsvét hétfővel meghosszabbodó hétvégén először csütörtökön 22 órától pénteken 22 óráig, aztán szombaton 22 órától hétfőn 22 óráig lenne érvényben. A közlekedésért felelős miniszter a környezetvédelemért felelős miniszter egyetértésével indokolt esetben átmenetileg felfüggesztheti a korlátozást - írták.
E lehetőséggel élve, a szakmai szervezetek kezdeményezése alapján vasárnap éjjel, hétfőn hajnalban nyílik nyolcórás időablak az áruellátás zavartalansága érdekében. A változás tehát a csütörtök-pénteki korlátozást semmilyen módon nem érinti. Az intézkedésnek köszönhetően a hazai vállalkozások rugalmasabban szervezhetik meg fuvarozási feladataikat, a járművezetők a kevésbé forgalmas éjszakai órákban hazatérhetnek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
