Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2018. Szeptember 08. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap éjszaka szünetel az e-matricák értékesítése

Vasárnap éjszaka szünetel az e-matricák értékesítése

Karbantartás miatt szeptember 9-én, vasárnap éjszaka 1 óra és hajnali 6:05 között szünetel az úthasználati jogosultságok értékesítése - tájékoztatott a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. pénteken.

A közleményben kiemelik: a jelzett intervallumban az ismert csatornák egyikén sem lesz lehetőség e-matricák és HU-GO viszonylati jegyek beszerzésére.

A NÚSZ vasárnap éjszakai is nyitva tartó, M3 Szilas pihenőben található ügyfélszolgálati irodájában sem lesznek elérhetők az ügyintézési lehetőségek - közölték.

A szolgáltató azt tanácsolja, hogy az utazók az úthasználati jogosultságot még a karbantartás kezdete előtt vegyék meg a weboldalakon keresztül, az ügyfélszolgálati irodákban és viszonteladó partnereknél, vagy a Nemzeti Mobilfizetési Rendszeren keresztül (SMS-ben, weben vagy applikáció segítségével).

A jelzett üzemszünet végét követő 60 percen belül a NÚSZ nem szab ki pótdíjat az e-matrica rendszerben érvényes jogosultság nélkül közlekedő járművekre. Ez a 60 perces türelmi idő azonban nem vonatkozik a HU-GO rendszerben közlekedő 3,5 tonna feletti teherjárművekre.

Címkék: Autópálya, e-matrica

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.