Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2018. Október 18. 16:29, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Változik a vonatközlekedés rendje a négynapos munkaszünet idején

Változik a vonatközlekedés rendje a négynapos munkaszünet idején

Változik a vonatközlekedés rendje a négynapos munkaszünet idején - hívta fel a figyelmet a MÁV csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Október 21-én (vasárnap) és 22-én (hétfőn ) ünnepnapi, 23-án (kedden) vasárnapi menetrend szerint közlekednek a vonatok. Az úgynevezett Televonat - az ünnepi forgalmi rendnek megfelelően - vasárnap helyett 23-án, kedden indul Nyíregyházáról, Debrecenen át Budapestre.

Azt írták: akár 400-500 ezren is vonatra szállhatnak a hosszú hétvégén, ezért a pénztárak előtti sorban állás elkerülése érdekében a MÁV-START azt javasolja utasainak, hogy a menetjegyeket és helyjegyeket elővételben váltsák meg. Azt ajánlják, hogy használják a jegyértékesítő automatákat, vegyék igénybe az internetes jegyvásárlás és az otthoni menetjegynyomtatás lehetőségét, továbbá az online vásárolható és a vonatokon akár mobiltelefonon is bemutatható e-vonatjegyet. Utóbbi esetben 10 százalék kedvezmény érvényesíthető - jegyezték meg.

Kitértek arra is, hogy a 26 éven aluli (diákigazolvánnyal nem rendelkező) fiatalok a hosszú hétvégére tekintettel október 19-én 10 órától 23-án éjfélig vehetik igénybe a hétvégi, 33 százalékos kedvezményű menetjegyet.

Mindezekről bővebb tájékoztatás érhető el a MÁV-csoport honlapján (www.mavcsoport.hu), illetve a MÁVDIREKT telefonos ügyfélszolgálatánál - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.