Hírek
2018. Április 11. 10:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Ütött, majd kispárnát nyomott az idős asszony arcába a rabló

Rablás miatt került előzetes letartóztatásba egy fiatal pécsi férfi, aki a gyanú szerint bántalmazott egy idős asszonyt és elvette az értékeit - közölte szerdán a Pécsi Törvényszék az MTI-vel.
Azt írták: a nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított szombat este csöngetett be egy idős asszonyhoz, a bejáratnál azonnal meglökte, ököllel megütötte a sértettet, aki emiatt hanyatt esett.
A férfi ekkor kispárnát nyomott az asszony arcára és pénzét, ékszereit követelte.
A hasonló bűncselekmények miatt korábban már büntetett gyanúsított ezután lehúzta az idős nő négy gyűrűjét, füléből kitépte a fülbevalóját és elvette nyomógombos mobiltelefonját, majd távozott a lakásból - áll a közleményben.
A jelenleg is több büntetőeljárás hatálya alatt álló gyanúsítottal szemben a Pécsi Járásbíróság kedden rendelte el az egy hónapig tartó kényszerintézkedését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.