Városlista
2025. szeptember 21, vasárnap - Máté

Hírek

2018. Június 12. 13:01, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/törvényszék

Utánfutót lopott, majd azzal tűzifát – nem válogatott a tolvaj

Utánfutót lopott, majd azzal tűzifát – nem válogatott a tolvaj

Üzletszerűen elkövetett lopás és egyedi azonosítójel meghamisításának bűntette miatt emelt vádat az ügyészség egy 28 éves, Devecser melletti faluban élő férfival szemben,

aki tavaly augusztus végén, néhány nap leforgása alatt segédmotort, utánfutót és kerékpárokat lopott Ajkáról, a motor és az utánfutó alvázszámát megváltoztatta, majd a lopott utánfutóval a kolontári erdőből tűzifát tulajdonított el.

A vádirat szerint az elkövető tavaly augusztus végén éjjel egy, az utcán parkoló segédmotorkerékpárt, valamint egy utánfutót tulajdonított el Ajkán. A vádlott a motort és az utánfutót is a lakóhelyére vitte, ahol mindkettő alvázszámát megváltoztatta, a motort átfestette, az utánfutó rendszám tábláját pedig levette és elégette. Az eltulajdonított értékeket a rendőrség a férfitól lefoglalta, és a sértetteknek kiadta, azonban a járművekben okozott rongálási kár nem térült meg.

A vádlott pár nappal később ismét Ajkára ment, ahol egy zárt udvarból kerékpárokat lopott, melyek közül a kisebb értékű bicikli lefoglalásával a sértettnek okozott, közel 150 ezer forintos kár részben megtérült.

A férfi tavaly szeptember elején két társával már a Kolontár melletti erdőbe ment lopni, egy, a tulajdonát képező, rendszám nélküli személygépkocsival, és a hozzá kapcsolt -korábban Ajkáról ellopott- utánfutóval. A három vádlott az erdőből 4 köbméter mennyiségű vörös tölgy tűzifát tulajdonított el, s szállított a férfi lakóhelyére, ahol a 80 ezer forint értékű faanyag utóbb lefoglalásra került.

A járási ügyészség a többszörös visszaesőnek minősülő férfival szemben fegyházbüntetés kiszabását, továbbá a falopás elkövetéséhez használt személykocsi elkobzását is indítványozta a vádiratában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.

2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld

Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult

2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld

Eltemették Kásler Miklóst Sárváron

Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.