Hírek
2019. Október 05. 07:20, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Ursula von der Leyen az Európai Bizottság brüsszeli székházában fog lakni
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság megválasztott elnöke a brüsszeli testület székházában fog lakni, az irodája mellett kialakított, mintegy 25 négyzetméteres helyiségben
- erősítette meg pénteken Jens Flosdorff szóvivő az erről szóló híreket. Tájékoztatása szerint a megoldás költséghatékony, a biztonságosnak számító épületben nem kell külön védelemről gondoskodni, s nem kell időt tölteni a forgalomban reggelenként és esténként.
A várhatólag novemberben hivatalba lépő bizottság leendő vezetője a hétvégéket feltehetőleg a németországi Hannover melletti otthonában fogja tölteni férjével és gyerekeivel.
Elődje, Jean-Claude Juncker ötéves mandátuma alatt egy apartmanhotelben lakott Brüsszelben, félig tréfásan egy interjúban meg is jegyezte, hogy a legnagyobb gond ezzel az volt, hogy nem fogadhatott hivatalos vendégeket az otthonában, hiszen mégsem beszélgethetett velük az ágyon ülve.
Sajtójelentések szerint a kollégái által munkamániásként jellemzett von der Leyen korábban, a német védelmi tárca vezetőjeként is a minisztérium épületében aludt munkanapokon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Külföld
Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.
2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát
Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.
2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld
Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!
2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld
Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
