Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2025. Május 11. 11:24, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Ukrajnai háború - Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek

Ukrajnai háború - Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek

Közvetlen és előfeltételek nélküli tárgyalásokat javasolt vasárnap hajnalban Ukrajnának Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Putyin szerint a megbeszélések már május 15-én megkezdődhetnek Isztambulban, és arra kell irányulniuk, hogy "a konfliktus gyökereinek felszámolásával" helyre lehessen állítani "a hosszú távú, tartós békét".

"Azt javasoljuk, hogy Kijev bármilyen előfeltétel nélkül térjen vissza a közvetlen tárgyalásokhoz. Azt ajánljuk, hogy a kijevi hatóságoknak, hogy már csütörtökön Isztambulban folytatódjanak a megbeszélések"
- tudatta Vlagyimir Putyin, aki egyúttal arra is kitért, hogy a nap folyamán egyeztetni fog Recep Tayyip Erdogan török elnökkel a tárgyalásokról, amelyek reményei szerint tűzszünethez vezethetnek.

"Javaslatunk, ahogy mondani szokás, az asztalon van, és a döntés most az ukrajnai hatóságoké és gazdáié, akiket, úgy tűnik, saját politikai ambícióik vezetnek népeik érdekei helyett" - fogalmazott az orosz államfő.

Kijev egyelőre nem reagált a javaslatra.

Putyin felidézte, hogy Oroszország több tűzszünetet is kezdeményezett, beleértve az energialétesítmények elleni csapásokra vonatkozó moratúriumot, a húsvéti tűzszünetet és a győzelem napja alkalmából kihirdetett fegyvernyugvást, de szerinte ezeket Ukrajna mind megsértette. A májusi eleji tűzszünet során szerinte Ukrajna 524 légi, 45 tengeri drónnal, nyugati rakétákkal támadta Oroszországot és ötször indított támadást oroszországi régiók ellen.

Ukrajna szombaton európai partnereivel közösen felszólította Oroszországot, hogy egyezzen bele egy 30 napos, feltételek nélküli tűzszünetbe, vagy kénytelen lesz újabb szankciókkal szembenézni.
Putyin szerint ez néhány európai ország ultimátuma, amelyet visszautasított.

Címkék: putyin, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.