Hírek
2018. November 03. 09:47, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Újabb melegrekordok dőltek meg

Újabb melegrekordok dőltek meg pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook oldalán.
November 2-án két melegrekord is megdőlt. A Békés megyei Mezőgyán községben délután 24,8 fokot mutatott a hőmérő. Ilyen meleget ezen a napon meteorológiai állomások még nem mértek. Az eddigi rekordot 1928 óta Ásotthalom tartotta 23,2 fokkal.
Ilyen enyhe hajnal sem volt még ezen a napon, a szintén Békés megyei Lőkösházán a hőmérséklet az éjszaka során nem csökkent 16,7 Celsius-fok alá. Mostanáig a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord 13,8 fok volt, azt 1968-ban Pannonhalmán és Siófokon mérték.
A legfrissebb előrejelzés szerint változékony idő várható, de a maximumok továbbra is 20 fok körül alakulnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.