Hírek
2013. Június 23. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Tovább vághatja az alapkamatot a magyar jegybank

Elemzők szerint újabb, 25 bázispontos kamatcsökkentés mellett dönthet keddi kamatdöntő ülésén a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, s így az alapkamat újabb történelmi mélypontot jelentő 4,25 százalékra csökkenhet. Összhangban a piaci konszenzussal, 25 bázispontos kamatcsökkentésre számítanak a CIB Bank elemzői is, az elmúlt napok negatív piaci tendenciái ellenére.
A fundamentumokban a májusi kamatdöntés óta nem állt be jelentős fordulat: bár az idei évben már szerény bővülést mutathat a GDP, a növekedés továbbra is lanyha marad, amihez kedvező inflációs kilátások párosulnak. Az MNB számára releváns időhorizonton a pénzromlási ütem a célérték alatt maradhat, így a növekedési és inflációs kép teret enged a monetáris kondíciók folytatódó lazításának. A következő időszak kamatdöntéseit azonban elsősorban az ország kockázati megítélésének változása, a forint árfolyam és az állampapír piaci folyamatok befolyásolhatják. A Fed monetáris politikájával kapcsolatos várakozások nyomán az elmúlt hetekben egy viszonylag jelentős korrekció bontakozott ki a kockázatosabb eszközosztályokban, a feltörekvő piacok megítélése érezhetően romlott, és ez a hazai befektetési eszközök teljesítményére is rányomta a bélyegét. Az EUR/HUF kurzus újra megközelítette a 300-as szintet, az állampapír piaci hozamok pedig a májusi MT ülés időpontjához viszonyítva 50-10 bázisponttal kerültek feljebb, miközben a CDS felár is emelkedett. A CIB Bank szerint ugyanakkor ezek a tendenciák még nem lesznek elegendőek arra, hogy az MNB szünetet tartson a kamatcsökkentési ciklusban: néhány hónapja ennél gyengébb árfolyamszint mellett is tovább faragták az alapkamatot, az állampapír piacon pedig az emelkedő hozamok ellenére egyelőre nem mutatkoznak olyan feszültségek, amelyek a biztonságos finanszírozást veszélyeztetnék.
Az OTP Bank treasury sales munkatársa Fekete Ákos szerint, ha a piacok megnyugodnak, maradhat a kamatvágás, tehát újabb 25 bázisponttal csökkenhet az irányadó ráta. Ha idegesebb lesz a hangulat, akkor azonban akár meg is szakadhat a kamatcsökkentési periódus.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint