Hírek
2018. December 12. 11:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint száz védett madarat találtak egy autóban Röszkén

Több mint száz élő védett madarat találtak a pénzügyőrök egy szerb férfi autójában elrejtve Röszkén – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök kockázatelemzés alapján a belépésre jelentkező férfi járművének tételes ellenőrizése mellett döntöttek. A pótkeréktároló helyén, öt ketrecben 102 élő madarat – feketearcú szövőmadarat, Helena-pintyet, mozambiki csicsörkét, szenegáli fényseregélyt, lángszínű szövőmadarat, narancsarcú asztrildot – találtak.
A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársának előzetes szakvéleménye alapján a madarak védettek, szállításukhoz CITES-importengedély szükséges, a sofőr azonban ezzel nem rendelkezett. A pénzügyőrök a 2,5 millió forint eszmei értékű madárszállítmányt átadták a rendőrségnek, a férfi ellen természetkárosítás miatt feljelentést tettek – tudatta az alezredes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.