Hírek
2022. Január 10. 08:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Több mint hétszáz határsértő ellen intézkedtek a hétvégén
Péntektől vasárnapig 777 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható összesítés szerint pénteken 208, szombaton 232, vasárnap 327 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és a rendőrök. Emellett a horvát, a román, az ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak tíz határsértőt, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 1952 határsértőt tartóztattak fel és kísértek vissza. A megelőző héten - december 27-től január 2-ig - a feltartóztatottak száma 1381 volt. Emellett az elmúlt héten a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak 16 határsértőt, akivel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 18 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi közlésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
