Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2021. Március 21. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több mint félmillióan kaptak oltást 10 nap alatt

Több mint félmillióan kaptak oltást 10 nap alatt

Jól halad az oltási program, az elmúlt 10 napon több mint félmillióan kaptak oltást - közölték szombaton a koronavirus.gov.hu oldalon.

A péntek esti adatok szerint 1 520 350 a beoltottak száma, 465 643 ember a második adag vakcinát is megkapta. Az oltási program most az 1 millió 732 ezer idős regisztráltra összpontosít, akiknek több mint a felét már beoltották. A többieket sorra értesítik, és vagy a háziorvosi rendelőkben, vagy a kórházi oltóponton várják őket.

Az összesítés szerint 15 százalékot meghaladó beoltottsággal Magyarország továbbra is a második az uniós rangsorban. A 8,7 százalékos EU-átlagot jelentősen meghaladó eredmény az ütemezett, szervezett oltás mellett annak is köszönhető, hogy más tagállamoktól eltérően Magyarországon nem csak három, hanem öt vakcinával tudnak oltani - olvasható a kormányzati honlapon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját