Hírek
2016. December 08. 07:44, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ezer kárbejelentés érkezett a múlt heti szélvihar miatt
Több mint ezer kárbejelentés érkezett a múlt heti szélvihar miatt az MTI által megkérdezett biztosítókhoz.
Az Aegon Magyarország közölte: a december eleji viharos, óránként 120 kilométeresnél is erősebb szél egyetlen hétvége alatt 82 millió forintos kárt okozott az Aegon Magyarország ügyfeleinél. Kedd kora délutánig mintegy 840 kárbejelentés érkezett a biztosítóhoz, az átlagos kár 100 ezer forint körül van. A legtöbb, 515 bejelentés Budapestről és Pest megyéről érkezett.
A Groupama Biztosítóhoz a múlt hét pénteki szélvihar nyomán 663 vagyonbiztosítási kárbejelentés érkezett, melynek kárösszege megközelíti az 53 millió forintot. A legtöbb kárt szintén a széllökések által kicsavart fák, levert ágak, gallyak okozták, és ugyancsak sok bejelentés érkezik leesett tetőcserepek, megrongálódott tetőszerkezetek miatt is. Az extrém időjárás különösen Pest megyét, illetve Budapestet érintette.
A Groupama tájékoztatott arról is, hogy a bejelentett károkat gyorsított ütemben, gyakran már a helyszíni szemle napján, vagy az azt követő napon kifizetik, nagyobb károknál pedig szükség esetén kárelőleget fizet a társaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
