Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2017. Szeptember 29. 13:44, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Több mint 100 millió dollárt hamisítottak Miskolcon

Több mint 100 millió dollárt hamisítottak Miskolcon

Pénzhamisítókat ítélt el a Miskolci Törvényszék pénteken, a két férfi amerikai dollárt és ukrán hrivnyát másolt, az elsőrendű vádlottra 4 év 8 hónap, míg társára 4 év 2 hónap börtönbüntetést szabtak ki nem jogerősen.

A bíróság tájékoztatása szerint az elsőrendű vádlottat 2015-ben ismeretlen személyek azzal bízták meg, hogy 20-as címletű dollár bankjegyeket, valamint 200-as címletű ukrán hrivnyát készítsen, hogy azokat Ukrajnában hozzák forgalomba.

A hamis bankjegyek készítéséhez szükséges eszközöket beszerezték, a grafikai és digitális háttéranyagot elkészítették, próbanyomatokat készítettek. A hamis bankjegyek az azokat nem ismerőknek megtévesztőek lehettek volna a forgalomba kerülésük esetén.

A vádlottak csaknem 127 millió forint étékű dollárt és 36 millió forint értékű hrivnyát hamisítottak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka