Hírek
2018. December 01. 16:08, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Testében csempészte az 50 millió forintnyi kokaint
Elfogták azt a brazil férfit a budapesti felderítők, aki 90 kokain kapszulát csempészett Dél-Amerikából Magyarországra.
A BRFK Felderítő Főosztály Kábítószer Bűnözés Elleni Osztálya kábítószer birtoklása bűntett miatt folytat nyomozást egy 20 éves brazil állampolgár ellen.
A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi november 29-én 90 kokainkapszulát nyelt le, mielőtt Sao Paulóban felszállt egy repülőre. A kábítószercsempész Budapestre lisszaboni átszállással érkezett. A gyanús férfiről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága értesítette a budapesti rendőröket, akik a férfit november 30-án délelőtt, egy pestszentlőrinci hotelben vontak intézkedés alá. A nyomozók a szoba átkutatásakor 50 darab, fóliába csomagolt kábítószergyanús anyaggal teli kapszulát találtak.
A férfit elfogták és kórházba szállították, mivel elmondása szerint több kokain kapszulát nyelt le. A CT vizsgálat a gyomrában több, a hotelszobában talált kapszulákhoz hasonló tárgyakat mutatott ki. A vizsgálatokat követően a brazil férfi testéből további kapszulák kerültek elő, amelyekről az igazságügyi vegyészszakértő megállapította, hogy azok kokaint tartalmaznak. A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke körülbelül 50 millió forint.
A nyomozók a férfit gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vétele mellett előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
