Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2023. Május 14. 09:57, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Szijjártó Péter Kínában tárgyal hétfőn

Szijjártó Péter Kínában tárgyal hétfőn

Pekingben tárgyal hétfőn Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter - közölte a tárcavezető vasárnap Facebook-oldalán.

Jelezte: "kritikus fontosságú témák" lesznek napirenden, ezekek közül hármat nevezett meg legfontosabbként.

Az ukrán-orosz háborúról szólva azt írta: különös jelentősége van a békepárti erőfeszítéseknek. Magyarország támogatja a kínaiak által előterjesztett béketervet, "két okból is: egyrészt mert a békéről szól, másrészt pedig azért, mert van" - szögezte le a miniszter. Hozzátette: "végre valami, ami nem a háború folytatásáról, hanem annak lezárásáról szól".

Kiemelte, Magyarország nem szeretné, ha Európa és Kína kapcsolata elmérgesedne. "Mi nem kockázatként tekintünk Kínára, hanem egy olyan országként, mellyel való együttműködés óriási lehetőségeket jelent számunkra". A nyugat-keleti (európai-kínai) gazdasági együttműködésben létrejöhet olyan munkamegosztás, amely előnyös mindenki számára - fűzte hozzá.

Erre szerinte kiváló példa Magyarország, amely az egymásra épülő nyugat-európai és kínai beruházások találkozási pontjává vált.

"Mi világosan értjük: az európai autóipar nem tud sikeresen átállni az elektromos korszakra a kínai beszállító vállalatok részvétele nélkül. Márpedig ha nem tudja a világ átállítani a közlekedést elektromos alapokra, kár álmodozni a klímaváltozás elleni küzdelem sikeréről" - húzta alá a tárcavezető.

Szijjártó Péter Kínában találkozik Vang Ji kínai államtanácsossal, Csin Kang államtanácsos és külügyminiszterrel, Vang Ven-tao kínai kereskedelmi miniszterrel és több nagyvállalat vezetőjével.

Fotó: Szijjártó Péter - Facebook

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.