Hírek
2024. Május 08. 15:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: a Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának
A Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának a következő évek globális fejlesztési stratégiájában - írta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
Az Egyesült Királyságban tartózkodó Szijjártó Péter azt írta, hogy a Jaguar egy nagy mérnöki fejlesztőközpontot működtet Budapesten, és ez a Jaguar öt hasonló központjának egyike.
"Jó volt hallgatni a vezetőket, amint dicsérték a magyarországi munkaerő minőségét, hozzáértését és szorgalmát" - fogalmazott.
A tárcavezető megnyugtatónak nevezte, hogy a Jaguar stratégiai jelentőségűnek tartja a budapesti mérnöki fejlesztőközpontot, és jó volt "hallani a jövőre vonatkozó bővítési terveiket is", a Jaguar ugyanis kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontnak a következő évek globális fejlesztési stratégiájában.
Kifejtette, hogy jelenleg 350 ember dolgozik a Jaguarnak Budapesten, és küszöbön áll egy fontos együttműködési megállapodás a Budapesti Műszaki Egyetemmel, ami további fejlődési lehetőséget fog biztosítani a magyar tehetségeknek a globális autóipar élvonalába történő belépéshez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
