Hírek
2018. Október 13. 14:31, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szépségápolási termékeket vont ki a forgalomból a fogyasztóvédelem

A fogyasztóvédelem által ellenőrzött 120 kozmetikai termékből hatot kivontak a forgalomból:
két-két sampon és natúrkozmetikum, egy-egy folyékony szappan és pipereszappan mikrobiológiai szennyeződést tartalmazott vagy címkézése nem volt megfelelő, de akadt olyan is, amelynek lejárt a minőség megőrzési ideje - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szombaton az MTI-vel.
Az ITM országos szinten vizsgálta a kozmetikai termékek, tusfürdők, samponok, folyékony szappanok, natúrkozmetikumok, pipereszappanok, szájvizek mikrobiológiai jellemzőit. A tusfürdőknél és a szájvizeknél nem találtak szabálytalanságot. A tárca ezen felül 12 hajszárító áramütés és a túlmelegedés elleni védelmét is vizsgálta, a készülékek mindegyike megfelelt az előírásoknak.
Kiemelték, a járási hivatalok intézkedtek a nem megfelelő termékek kivonásáról a forgalomból, a veszélyes kozmetikumok lekerültek az üzletek polcairól.
A közleményben Keszthelyi Nikoletta, az ITM fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkárát kifejtette, a magyar fogyasztóvédelemben a biztonság az első, ezért különösen fontos azoknak a tisztálkodó szereknek és szépségápolási termékeknek az ellenőrzése, amelyeket az emberek naponta használnak. A fogyasztóvédelem folyamatosan figyelemmel kíséri a piacot, az üzletek kínálatát, és rendszeresen ellenőrzi a termékeket - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál