Hírek
2019. Március 26. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Székkel zúzta be zárkatársa koponyáját egy rab, vádat emeltek ellene

Vádat emeltek egy rab ellen, aki betörte egy székkel zárkatársa koponyáját a Budapesti Fegyház és Börtönben, a X. kerületi Kozma utcában - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleménye szerint a 47 éves vádlott még 2017 novemberében az éjszaka járkáló társára támadt a börtönben, ököllel arcon ütötte, majd a büntetés-végrehajtási intézetnél rendszeresített székkel (úgynevezett stokival) is bántalmazta; betörte zárkatársa koponyáját, ezzel közvetlen életveszélyes sérülést okozott.
A főügyészség a férfival szemben életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t