Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2019. Február 04. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Szárazabb idő várható a héten

Szárazabb idő várható a héten

A héten szárazabb idő, a következő napokban kisebb lehűlés várható, néhol csak 2-3 fokig melegszik a levegő, de vasárnap ismét lehet 10 fokos meleg –

derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn számottevő csapadék nem valószínű, de többfelé lesz erős, néhol viharos a szél, majd késő délutántól mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 3-8 fok között valószínű.

Kedden többnyire erősen felhős lesz az ég, de északnyugaton már hosszabb napos időszakok is lesznek. A keleti országrészben szórványosan előfordulhat kisebb eső. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 2, napközben plusz 2-7 fok között alakul a hőmérséklet.

Szerdán és csütörtökön az ország túlnyomó részén napos, gyengén felhős idő várható csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet mindkét nap mínusz 7 és 0 fok között valószínű, a nappali maximumok plusz 3-8 fok között alakulnak.

Pénteken, szombaton és vasárnap sem valószínű számottevő csapadék, de többnyire felhős lesz az ég. Pénteken és szombaton a minimumok mínusz 5 és 0, a maximumok plusz 2-7 fok között alakulnak. Vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, szél, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.