Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2022. Május 26. 08:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rubelben készül törleszteni az államadósságát Oroszország

Rubelben készül törleszteni az államadósságát Oroszország

Oroszország továbbra is teljesíti külső államadóssági kötelezettségeit annak ellenére, hogy Amerika elutasította adósságszolgálati engedélyének meghosszabbítását, a kifizetések rubelben történnek majd

- közölte szerdán az orosz pénzügyminisztérium.

A tárca kommünikéjében megerősítette, hogy felelős hitelfelvevő, kész továbbra is az adósságszolgálatra és visszafizetni valamennyi adósságkötelezettségét. Hozzátette, hogy mivel az engedély meghosszabbításának amerikai elutasítása lehetetlenné teszi a külső államadósság további, amerikai dollárban történő kiszolgálását, a kifizetések az Oroszországi Föderáció pénznemében történnek, azzal a lehetőséggel, hogy a Nemzeti Elszámolóház utólag átváltja őket a kötelezettség eredeti pénznemére.

A minisztérium szerint az engedély megújításának megtagadása sérti a külföldi befektetők jogait és aláássa a nyugati pénzügyi infrastruktúrába vetett bizalmat.

"Most rendelkezésre áll a pénz, és a fizetési hajlandóság is megvan. Az oroszok életminőségén nem fog megmutatkozni ez a helyzet, amelyet egy nem baráti ország mesterségesen hozott létre helyzet" - idézte a tárca sajtószolgálata Anton Sziluanov orosz pénzügyminisztert.

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester szerdán június 1-től hatályos "Covid-amnesztiát" hirdetett, amelynek szellemében a fővárosi hatóságok felhagynak a járványügyi szabályozás megsértése miatt kirótt bírságok behajtásával - kivéve azokét, amelyeket a karantén megszegése miatt szabtak ki. A korábban behajtott büntetéseket a jogi és magánszemélyek támogatás formájában az év végéig visszaigényelhetik. Az intézkedést a polgármester reáljövedelmek csökkenésével indokolta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Donald Trump: Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban

Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az amerikai konzervatív aktivista vasárnap tartott gyászszertartásán a glandale-i State Farm stadionban.

2025. Szeptember 21. 08:47, vasárnap | Külföld

Donald Trump telefonon tárgyalt a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök nagyszerűnek nevezte a kínai elnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetését, amiről elmondta, hogy csaknem két órán keresztül tartott, és számos témát érintett.