Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2020. Július 03. 13:40, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Robbanássorozat indult be egy törökországi tűzijáték-gyárban, sok sérült

Robbanássorozat indult be egy törökországi tűzijáték-gyárban, sok sérült

Legalább ötvenhat sérültet szállítottak kórházba pénteken Törökországban azután, hogy egyelőre ismeretlen okból robbanássorozat indult be egy tűzijátékgyárban az északnyugati Sakarya tartományban, Hendek város közelében

- jelentette az NTV török hírtelevízió. A beszámoló szerint először három nagyobb detonáció rázta meg a létesítményt, azóta pedig már számtalan kisebb robbanás követte egymást.

Tűz is kiütött az üzemben. Az oltási munkálatok folyamatban vannak.

Az egészségügyi minisztérium azt közölte, hogy eddig 64 mentőautót küldtek a helyszínre, de a mentésben részt vesznek a katasztrófavédelem, az országos mentőszolgálat, a tűzoltóság és a csendőrség egységei is, köztük két helikopter.

Hendek polgármestere, Turgut Babaoglu az NTV-nek azt nyilatkozta, hogy a koronavírus-járvány miatt a gyár nem értékesítette a tűzijátékokat, így a raktárak tele voltak. Babaoglu szerint a meleg időjárás hatására történt az első robbanás.

A létesítménynek hivatalosan 195 dolgozója van.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Donald Trump: Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban

Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az amerikai konzervatív aktivista vasárnap tartott gyászszertartásán a glandale-i State Farm stadionban.

2025. Szeptember 21. 08:47, vasárnap | Külföld

Donald Trump telefonon tárgyalt a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök nagyszerűnek nevezte a kínai elnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetését, amiről elmondta, hogy csaknem két órán keresztül tartott, és számos témát érintett.