Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2019. Március 16. 12:08, szombat | Külföld
Forrás: mti - fotó: wikipedia

Politológus: először lehet női államfője Szlovákiának

Politológus: először lehet női államfője Szlovákiának

Az előzetes felmérések alapján először lehet női államfője Szlovákiának Zuzana Caputová polgárjogi aktivista személyében - mondta Jarábik Balázs politológus szombat reggel az M1-en.

A politológus elmondta, a 44 éves jogásznő esetleges megválasztása egyben generációváltást is jelez a szlovák politikában.

Hozzátette ugyanakkor, hogy a választások elsősorban nem Zuzana Caputováról szólnak, hanem a még tavaly lemondott Robert Fico miniszterelnökről, valamint Ján Kuciak újságíró és menyasszonyának meggyilkolásáról.

Rámutatott, annak ellenére, hogy Fico tavaly decemberben megbukott, pártja, a Smer továbbra is kormányon van, és a volt miniszterelnök továbbra is jelen van a politikában. "Agyonnyomja a szlovák politikát a személyiségével, s azzal a konfliktussal, amit hordoz, és (...) Zuzana Caputovát azért is ismerték meg, mert ő nem Fico" - hangsúlyozta.

Címkék: államfő, szolávkia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban