Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2013. Október 20. 16:54, vasárnap | Belföld
Forrás: MNO

Pénzért hajlandó beszélni a bajai videós

Pénzért hajlandó beszélni a bajai videós

A rendőrségi vizsgálat azt igazolja, hogy hamis, illetve manipulált az a felvétel, amit pénteken tett közzé a hvg.hu – hangzott el a köztévé Híradójában. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság nem nyilatkozik az ügyben, de annyit megerősítettek, hogy a választás rendje elleni bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt folyik a nyomozás – ismeretlen tettes ellen. Eközben a videón még Józsinak szólított G. Róbert pénzért cserébe elárulná, hogyan készült a leleplező felvétel.

A Hír Televízió megtalálta azt a férfit, aki a videón eljátszotta, hogy 200 ezer forintot ad a helyi cigányoknak azért, hogy a Fidesz jelöltjére szavazzanak a múlt vasárnapi időközi választáson. G. Róbert azonban csak pénzért – 300 ezer forintért – lett volna hajlandó elárulni, hogy valójában hogyan készült a felvétel. „Majd aki a jobb ajánlatot teszi, én az őszintét mondom, nem kertelek ezzel kapcsolatban. Mert hogyha így meg leszek ráncigatva, minden nap a híradóba vagyok, hát akkor legyen értelme is” – nyilatkozta G. Róbert.

A pénteken nyilvánosságra került videón még Józsinak szólított G. Róbert azt nem tagadta, hogy az ő házában készült a felvétel, de azt nem hajlandó elárulni, hogy milyen körülmények között. Azt állítja, ő nem vette észre, hogy valaki felvette a beszélgetést. A Hír TV kérdésére, miszerint előre megrendezett volt-e a felvett jelenet, nem adott határozott választ. Azt azonban rögzítette: ha továbbra is erről az ügyről szólnak majd a híradások, mindenről kitálal, és ezt korábban „odafönt” is elmondta. Egyik félmondatában hétfőt említi, ami akár határidőként is értelmezhető.

A férfi annyit még ingyen is elmondott, hogy Baján két családi ház tulajdonosa, de Kecskeméten és Budapesten is van lakása. Állítása szerint büntetve nem volt. Országos hálózatot működtető őrző-védő cégben érdekelt, de hivatalosan betegápolóként dolgozik.

A Fidesz pénteken tett büntetőfeljelentést a Hvg.hu által pénteken közölt videofelvétel miatt. Zsigó Róbert pedig azt nyilatkozta, megrendezetten és előre kitervelten próbálják lejáratni a Fideszt.

Karácsony szerint hiteles

Továbbra is hitelesnek tartja az állítólagos bajai csalásról készült videót Karácsony Gergely. A Bajnai-féle szövetség politikusa ugyanakkor úgy véli, ha mégsem valódi a felvétel, akkor is biztos, hogy nem az ellenzéki pártok állnak az ügy mögött.

„Ha ez egy manipulált felvétel lenne – amit még egyszer mondom, én nem tartok valószínűnek, de nem az én dolgom ezt eldönteni –, akkor természetesen az is egy súlyos bűncselekmény, hogyha valaki ilyenekkel vádol másokat. De én kizártnak tartom, hogyha ez nem egy valódi felvétel, teljes mértékben kizártnak tartom, hogy ezt bármelyik ellenzéki párt csinálta volna meg annak érdekében, hogy itt újrakeverje a kártyákat a bajai ügyben. Lehet, hogy valaki szórakozik velünk, de hogy nem az ellenzéki pártok készítették ezt a felvételt, abban egészen biztos vagyok” – mondta Karácsony Gergely.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.