Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2019. Február 22. 09:48, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Országszerte erős szélre figyelmeztetnek

Országszerte erős szélre figyelmeztetnek

Országszerte erős szélre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Komárom-Esztergom és Fejér megye kivételével az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Délelőtt előbb északkeleten, majd a Dunántúlon egyre nagyobb területen viharossá fokozódik a szél. A délutáni órákban a Dunántúl keleti részein kevesebbszer, illetve kisebb területen, másutt nagy területen lehetnek viharos széllökések. Helyenként 80 kilométer/óránál erősebb széllökések is előfordulhatnak. A szél tartós gyengülése a késő esti óráktól várható.

Szombaton veszélyes időjárási jelenség nem valószínű.

Az előrejelzés szerint pénteken a legmagasabb hőmérséklet 5 és 12 fok között valószínű, késő estére mínusz 4 és plusz 1 fok közé hűl le a levegő. A hétvége további részében lehűlésre kell készülni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.