Hírek
2019. Május 09. 07:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Nem kell megismételni a történelem írásbeli vizsgát
Nem kell megismételni a történelem írásbeli érettségi vizsgát - közölte az Oktatási Hivatal (OH) szerda este az MTI-vel.
"A megjelent híresztelésekkel ellentétben az Oktatási Hivatal nem íratja újra a történelem írásbeli érettségit. Az esszékérdések esetleges kiszivárogtatása ügyében az Oktatási Hivatal a rendőrségi feljelentést megtette, a tények feltárása a nyomozó hatóságok feladata" - olvasható a közleményben.
Az OH korábban arról tájékoztatta az MTI-t: május 8-án, az írásbeli vizsga megkezdése után bejelentést kaptak arról, hogy egy közösségi oldal zárt csoportjában a középszintű történelemérettségi feladatsorának esszétémáit a vizsga kezdete előtt közzétehették. A hivatal ismeretlen tettes ellen feljelentést tett.
A BRFK az MTI megkeresésére szerda délután azt közölte, hogy megérkezett a feljelentés, amelynek alapján elrendelték a nyomozást ismeretlen tettes ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn
2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld
Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány
Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
