Hírek
2012. Május 31. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nem jelentett veszélyt az aszteroida
Nem jelentett veszélyt a Földre az a kis aszteroida, amely kedden 14 403 kilométerre suhant el bolygónk mellett.
A mindössze 4,88 méter átmérőjű kisbolygót hétfőn észlelte először az amerikai űrkutatási ügynökség aszteroidafigyelő szolgálata, amelyet a NASA bolygókutató részlege, a Jet Propulsion Laboratory (JPL) mellett működő, földközeli objektumokkal foglalkozó program keretében hozták létre. A kaliforniai Pasadenában tevékenykedő részleg csillagászai folyamatosan pásztázzák az égboltot a nagyobb, és így a Földre potenciális veszélyt jelentő égitestek után kutatva.
A JPL közlése szerint a 2012 KT42 katalógusjelű aszteroida volt a „rangsorban” a hatodik legkisebb távolságban elsuhanó kisbolygó. Hétfőn a NASA kutatói egy másik kisbolygót is észleltek: a 21 méter átmérőjű űrvándor 51 497 kilométerre közelítette meg a Földet.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
