Hírek
2012. Szeptember 25. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Működésképtelen tévét vitt a Jobbik Varga Mihálynak

A "magyar gazdaság felpörgetése érdekében" egy nem működő, használt televíziót kísérelt meg - sikertelenül - átadni a Jobbik kedden Varga Mihálynak, az IMF-tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszternek.
Z. Kárpát Dániel jobbikos országgyűlési képviselő az esemény elején felidézte, hogy Varga Mihály múlt héten a Duna TV Közbeszéd című műsorában arra a kérdésre, hogy mitől fog nőni Magyarországon a belső fogyasztás, úgy válaszolt, "előbb-utóbb a hűtőszekrény elromlik, előbb-utóbb lehet a tévét is ki kell cserélni, tehát attól, hogy valaki két évig nem vesz meg valamit, előbb-utóbb mégiscsak eljön az idő amikor lehet, hogy ezt meg kell tennie."
Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: a használt televízió átadásával biztosítani akarják a kormányt, hogy támogatják az erőfeszítéseiket, azonban "ha ezután sem sikerül felpörgetni a gazdaságot, akkor fel kellene váltani ezt a jelenlegi hullarángást" és a Jobbik szerint inkább a multinacionális vállalatok megadóztatásával, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) "diktátumainak visszautasításával" és az államadósság újratárgyalásával kellene próbálkozni.
A televíziót ezt követően Z. Kárpát Dániel megpróbálta átadni Varga Mihálynak a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kossuth téri épületében, azonban a portán közölték, hogy a miniszter nincs az épületben és nem vették át a készüléket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.