Hírek
2011. December 12. 13:37, hétfő |
Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI
Most már a tudósok is tudják, amit a többi ember

A népi gyógyászatban évezredek óta alkalmazott növények hatását vizsgálva brit kutatók megállapították, hogy a fehér tea, a csodamogyoró és a rózsa valóban sok gyulladáscsökkentő, antioxidáns összetevőt tartalmaz.
A londoni Kingston Egyetem kutatói huszonegy növény kivonatát vizsgálták laboratóriumban.
A legtöbb antioxidáns hatóanyagot a fehér teában, a csodamogyoróban (Hamamelis virginiana) és az egyszerű rózsában találták a mérések során. E három növényi kivonat hatását ezért tovább vizsgálták emberi sejteken is. Arra kerestek választ, hogy a gyulladáskor keletkező interleukin-8 elnevezésű vegyület termelődését milyen mértékben szorítják vissza a kivonatokban lévő hatóanyagok.
Mint Declan Naughton kutatásvezető elmondta, a fehér tea kiemelkedően jó gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásúnak bizonyult a kísérletekben, de a másik két növény is hatékonynak bizonyult.
A teljes tanulmányt a Journal of Inflammation című szakfolyóiratban tették közzé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget