Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.

Szerintük pontatlanul fogalmazott Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője, amikor arról nyilatkozott az Indexnek, hogy a hulladékkoncesszió bevételeiből vásárolja meg a Budapesti Közművek (BKM) a rákosrendezői telket.

Azt írták, Vitézy Dávid "vélhetően nem ismer minden részletet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében" adnak tájékoztatást erről.

Eszerint a MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.
Az összegből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet. Ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet - írta a MOHU.

Hangsúlyozták, 2024 végén e szerződés részeként további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az önkormányzat.

Megjegyezték, nem a MOHU dolga, hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, a vállalat feladata, hogy "a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében", hogy meg lehessen felelni az európai uniós céloknak, meg lehessen óvni a környezetet.
Vitézy Dávid az Index szombaton megjelenő hírében úgy fogalmazott, a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert "ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város".

Fotó: Index.hu

Címkék: mohu, rákosrendező

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.