Hírek
2016. November 26. 05:00, szombat |
Sport
Forrás: mti
MLSZ: Nagyon jó évet zárt a magyar labdarúgás

Nagyon jó évet zárt a magyar labdarúgás a hazai sportági szövetség (MLSZ) elnöke, Csányi Sándor szerint.
A sportvezető a Magyar Labdarúgás Napja alkalmából rendezett fővárosi ünnepségen a válogatott teljesítményét méltatva úgy fogalmazott, "hatalmas dolog volt az Európa-bajnoki kvalifikáció, a Franciaországban mutatott játék és a csoportból való továbbjutás is nagyon sok embert érintett meg".
Hozzátette, idén sokat tettek azért, hogy a magyar labdarúgás még népszerűbb legyen, még ha természetesen több területen további fejlődésre van szükség és lehetőség. A pozitívumok között említette az infrastrukturális fejlődést, ugyanis az elmúlt hat évben több mint 800 pályát épített és 1700 pályát újított fel az MLSZ.
Csányi Sándor leszögezte, hogy a nézőszám tekintetében szeretnének előrelépni, ugyanakkor nagy eredménynek minősítette, hogy az agresszió, a vandalizmus teljesen kiszorult az NB I-es stadionokból, a pályákon pedig egyre több hazai nevelésű játékos futballozik.
"A válogatott keret is egyre fiatalodik, ami inspirációt jelenthet a magyar futball tehetségeinek" - jelentette ki Csányi azon a hagyományos ünnepségen, amit az MLSZ minden évben november 25-én, az 1953-ban ezen a napon rendezett londoni magyar-angol 6-3-as mérkőzés évfordulóján rendez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:06, péntek | Sport
A Győr egygólos, a Paks háromgólos vereséget szenvedett idegenben
A Győr 2-1-re kikapott csütörtökön a svéd AIK Stockholm vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Sport
Meteorológia: közel optimális légköri viszonyok várhatók a Balaton-átúszáson
Harmadik próbálkozásra úgy tűnik, az időjárás lehetővé teszi a hagyományos Balaton-átúszás megrendezését.
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 04. 07:51, hétfő | Sport
Magyar Nagydíj - Norris: egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy működni fog a taktikánk
Lando Norris, a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj győztese egyáltalán nem volt biztos abban, hogy a menet közben megváltoztatott stratégiája működni fog.