Hírek
2017. Július 21. 10:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Milliárdokat érő, kivonásra váró papírpénz van a lakosság kezében

Több tízmillió darab, milliárdokat érő kivonásra váró papírpénz van a lakosság kezében - írja pénteki számában a Magyar Idők a jegybanktól kapott tájékoztatásra hivatkozva.
A hónap végéig lehet fizetni a 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintosokkal. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) arról tájékoztatta a lapot, hogy az 5000 forintosból még 5,5 millió darab van a lakosságnál - ami a forgalomban lévő összes ötezres 20 százalékát teszi ki - a 2000 forintosból pedig 7,3 millió darab, ami a forgalomban lévő kétezres bankjegyek 28 százaléka. A hónap végéig használható két címletből több mint 42 milliárd forint névértékű bankjegy van a háztartásoknál.
A régi húszezresből még 11,3 millió darab - a teljes 20 000 forintos állomány 8 százaléka - van forgalomban. A régi bankjegyekkel az év végéig lehet fizetni.
Az MNB tájékoztatása szerint az 1999-ben kibocsátott, barna színű 5000 forintos bankjegyből még félmillió darab maradt forgalomban, a régi, Bartók-portrés 1000 forintosból 3,1 millió maradt kint. A 2007-ben kibocsátott Mátyás-portrés 1000 forintos bankjegyből 3 milliót nem váltottak vissza, régi Ady-portrés 500 forintosból 3 millió, a Károly Róbert-portrés 200 forintos bankjegyből pedig 14,2 millió darab van még a lakosságnál.
Az 1999-es kibocsátású bankjegyeket még két évig lehet becserélni. A 2000-es évek második felében bevont szériák esetében még akár tíz évig is lehet halogatni az átváltást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.