Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2012. Május 05. 07:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Miért van szükségünk ebédszünetre?

Miért van szükségünk ebédszünetre?

Azért, mert bármennyire is elkötelezett valaki a munka mellett, ebéd nélkül nem fog tudni olyan jól dolgozni. Az amerikai dolgozók mintegy harmada mondja, hogy nem vagy csak nagyon ritkán tartanak ebédszünetet.

Egy nemrég készült tanulmány kimutatta, hogy azok, akik nem fordítanak időt az ebédre, romlik a hozzáállásuk és teljesítményük.

A tanulmány keretében megkérdezettek elismerték, hogyha nem esznek rendesen, ingerlékenyebbek, könnyen elvesztik az érzelmi kontrollt, csökken a koncentrációjuk és döntéseket is lassabban hoznak.

Ezzel szembe ha valaki megfelelően táplálkozik, nemcsak a munkahelyi teljesítményük, de a hangulatuk is javul - írja a Fox News.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét

Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t