Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2016. Május 26. 07:41, csütörtök | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

Merényletre készülő feltételezett dzsihadistákat vettek őrizetbe Belgiumban

Merényletre készülő feltételezett dzsihadistákat vettek őrizetbe Belgiumban

Merényletre készülő feltételezett dzsihadistákat vettek őrizetbe Belgiumban, akik a gyanú szerint az Iszlám Állam nevű terrorszervezet számára toboroztak is az országban

- jelentette be szerda este a belga szövetségi ügyészség.Az őrizetbe vételekre a flandriai Antwerpenben és környékén került sor, ahol a rendőrök több házkutatást tartottak a nap folyamán. Az akció során ugyanakkor nem találtak sem fegyvereket, sem pedig robbanóanyagokat.

A vádhatóság tájékoztatása szerint az elfogottakat azzal gyanúsítják, hogy az Iszlám Állam számára toboroztak, illetve terrortámadást terveztek Belgiumban. Arról is beszámoltak a helyi szervek, hogy a gyanúsítottak közül többen maguk is Szíriába vagy Líbia készültek, hogy a terrormilícia soraiban harcoljanak.

Eric Van der Sypt, az ügyészség szóvivője arról számolt be, hogy mind a négy férfi ellen terrorszervezetben való részvétel miatt indítottak eljárást. Egyiküknek a bíróság elrendelte az előzetes letartóztatását, egy másiknak elektronikus nyomkövetőt kell viselnie, a további két gyanúsítottat viszont szigorú feltételek mellett szabadon bocsátották.

A belga hatóságok egyelőre nem találtak kapcsolatot a feltételezett dzsihadisták és a márciusi brüsszeli vagy a novemberi párizsi merényletek elkövetői között, további részleteket azonban nem árultak el a nyomozás érdekeire hivatkozva.

Március 22-én Brüsszelben a Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson hajtottak végre terrortámadást, 32-en meghaltak. Tavaly november 13-án pedig Párizsban hét helyszínen követtek el merényleteket, amelyeknek 130 ember esett áldozatul. A hatóságok szerint bizonyított kapcsolat van a Párizsban és a Brüsszelben végrehajtott merényletek kitervelői és elkövetői csoportjai között. Mindkét támadás elkövetőjeként az Iszlám Állam nevű terrorszervezet jelentkezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.