Hírek
2020. Október 10. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megteltek a gáztárolók, biztosított a téli ellátás

Megteltek a magyar gáztárolók, több mint 6,4 milliárd köbméter földgáz áll rendelkezésre, így a fogyasztók ellátása a fűtési időszakban biztosított
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint az ország téli földgázellátását a folyamatos földgázimport, a tárolói készletek és a hazai kitermelés együttesen biztosítja.
Hozzátették, a fűtési szezonban a földalatti gáztárolók szerepe meghatározó, hiszen egy hidegebb téli napon az ország földgázfogyasztásának akár fele innen származik.
A fogyasztók biztonságos ellátása érdekében a tárolókban az elmúlt tíz év legmagasabb téli gázfogyasztásának legalább 60 százalékával egyenlő mennyiségű földgázt kell elhelyezni.
Közölték azt is, a letárolt kereskedelmi készleten felül továbbra is rendelkezésre áll a biztonsági készlet (1,45 milliárd köbméter), amely szélsőséges körülmények között szolgálja a lakosság biztonságos ellátását.
A hivatal a járványhelyzetre is tekintettel fokozottan ellenőrzi, hogy a hazai földgázrendszerek minden szempontból megfeleljenek a műszaki-biztonsági előírásoknak - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.