Hírek
2019. Január 21. 08:41, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Megfelelő szabályozás kellene a drónok használatához
A Drónpilóták Országos Egyesületének elnöke szerint megfelelő szabályozás kellene a drónok biztonságos használatához - erről Pál Károly beszélt az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Elmondta, jelenleg létezik egyfajta szabályozás, amelyet a légügyi hatóság alakított ki, ám évek óta várják az ilyen távirányítású eszközökre vonatkozó uniós direktívát.
Hozzátette: a hazai jogalkotás egyfajta kényszerhelyzetbe került az elmúlt években, hiszen ugrásszerűen megnőtt az ilyen eszközöket használók száma. Ismeretei szerint a kormány egy törvénytervezet előkészítésén dolgozik, amely érdemben szabályozná a drónok használatát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
