Hírek
2020. Január 22. 12:32, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Megerőszakolt egy lányt egy szomáliai férfi Budapesten

Az oltalmazotti státuszban, Magyarországon élő 30 éves férfi bántalmazott, majd megerőszakolt egy egyetemista lányt Budapesten.
Egy 25 éves lány hétfőn egy erzsébetvárosi szórakozóhelyen ünnepelte barátnőjének sikeres államvizsgáját, ahol a két lány megismerkedett két férfivel.
Hajnalban a két lány a szórakozóhelyről külön indult haza és a 25 éves nőnek az alkalmi ismerőse felajánlotta, hogy elkíséri. A férfi a Kéthly Anna téren lévő parkba csalta a lányt azzal az indokkal, hogy elszív egy marihuánás cigarettát. A parkban a férfi szexuálisan közeledett a lány felé, aki ezt egyértelműen elutasította. A férfi ekkor erőszakossá vált, a lányt többször megütötte, a száját befogta és megerőszakolta, majd a lány telefonját is elvette – közölte a rendőrség.
A nő sikoltozására egy amerikai férfi figyelt fel, aki a segítségére sietett, de a szomáliai férfi a lányt védeni próbáló amerikai férfira is rátámadt, többször megütötte, megrúgta, majd a dulakodás után elfutott a helyszínről.
A rendőröket az amerikai férfi értesítette, majd a környéken lévő térfigyelő kamerák segítségével elfogták a támadót, akinél megtalálták a lány telefonját is.
A szomáliai állampolgárságú férfi nem ismerte el a bűncselekmény elkövetését.
A 30 éves férfit szexuális erőszak, kifosztás és súlyos testi sértés kísérlete valamint kábítószer birtoklása miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.