Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2018. December 28. 08:53, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megállt a véradók számának csökkenése

Megállt a véradók számának csökkenése

Idén megállt a véradók számának öt éve tapasztalt csökkenése - közölték az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) vezetői csütörtökön Budapesten tartott sajtótájékoztatójukon.

Bayerné Matusovits Andrea, az OVSZ főigazgatója hangsúlyozta, kiemelten fontosnak tartják azok megszólítását, akik még nem adtak vért, és minél nagyobb arányban használják ki ezt a fajta segítségnyújtást, amire a nőknek évente négyszer, a férfiaknak pedig öt alkalommal van lehetőségük.

Nagy Sándor, a vérellátó szolgálat szakmai főigazgató-helyettese kifejtette, az év elején azt a célt tűzték ki, hogy felére csökkentsék a véradók öt éve tartó lemorzsolódását, ezt azonban sikerült jelentősen túlszárnyalniuk, az év vége előtt néhány nappal úgy tűnik ugyanis, hogy a 2017-esnél többen adnak majd vért.

Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár ugyanitt arra hívta fel a figyelmet, hogy sokak élete múlik az önkéntes véradáson.

A kabinet képviselője ezért minden véradónak köszönetet mondott, külön kiemelten azoknak, akik az ünnepi időszakban is vették a fáradtságot a segítségnyújtásra.

Az államtitkár minden felnőtt kor előtt álló fiatalnak azt kívánta, minél hamarabb éljék át, milyen érzés saját vérükkel is segíteni beteg társaikon.

Címkék: véradás, véradó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.