Hírek
2023. Április 29. 07:49, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Még 300 négyzetméteren ég a soroksári autóbontóban pénteken keletkezett tűz

Szombaton kora reggel még 300 négyzetméteren égett a soroksári autóbontóban előző nap keletkezett tűz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
A tűzoltók pénteken késő estére akadályozták meg a tűz továbbterjedését Budapest XXIII. kerületében, az Ócsai úton egy hulladékhasznosító telepen, ahol mintegy kétezer négyzetméteren, 15-16 méter magasan összehordott fém- és műanyaghulladék gyulladt meg korábban.
A tűz helyszínéről felszálló sűrű, fekete füst Budapest több pontjáról is jól látható volt.
Szombaton még több mint húsz hivatásos és önkéntes egység továbbra is nagy erőkkel, egyebek közt három magasból mentőről oltotta a lángokat. A munkálatokat a fővárosi katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.
2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld
Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult
2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld
Eltemették Kásler Miklóst Sárváron
Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.