Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2013. Április 04. 12:20, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Matolcsy: növekedési hitelprogramot indít a jegybank

Matolcsy: növekedési hitelprogramot indít a jegybank

A növekedést és hitelezést segítő intézkedésekről döntött a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Hozzátette: az inflációs cél teljesülése lehetővé teszi a kormány növekedési stratégiájának jegybanki támogatását és a pénzügyi stabilitás ezt megengedi, a növekedési fordulat szükségessége pedig indokolja.

Döntően a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak olcsó hitelforrást, 250 milliárd forintos refinanszírozási hitelkeretet nyújt fejlesztési forgóeszköz célokra és uniós programok saját erejére a jegybank a kereskedelmi bankokon keresztül - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.

A jegybank a kereskedelmi bankoknak nulla százalékos kamattal adja a pénzt, amelyek maximum 2 százalékért adhatják a hitelt.

3600 milliárd forintra csökken a kéthetes jegybanki kötvényállomány

A bankokkal és a kormánnyal történő tárgyalás végén 4500 milliárdról 3600 milliárdra forintra csökken a kéthetes MNB-kötvényállomány, a magyar pénzügyi rendszer sebezhetőségének a csökkentése és a külső rövid lejáratú adósság mérséklése érdekében, ez 3 milliárd euróval csökkenti a devizatartalékot - jelentette be Matolcsy György jegybankelnök csütörtökön.

Nulla százalékos kamattal refinanszírozási hitel keretében devizahitel-kiváltó hitelt nyújt a mikro-, kis-, és középvállalatoknak a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.

Címkék: Kormány-gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.