Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2018. Október 12. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

Malajzia eltörli a halálbüntetést

Malajzia eltörli a halálbüntetést

A malajziai kormány úgy döntött, hogy az országban megszünteti a halálbüntetés lehetőségét - jelentette be csütörtökön Gobind Singh Deo kommunikációs miniszter. Emberi jogi szervezetek máris üdvözölték a kormány lépését.

„A kormány egyetért a halálbüntetés eltörlésének szükségességével” - fogalmazott a miniszter, és hozzátette, reméli, hogy az ilyen értelmű jogszabály-módosítás nemsokára életbe lép.

Elemzők szerint a döntésben komoly szerepet játszott a halálbüntetés ellenzőinek egyre növekvő tábora Malajziában.

Az országban az akasztásos kivégzést eddig számos esetben alkalmazták, a gyilkosságtól kezdve az emberrabláson át egészen a kábítószer-kereskedelemig.

Emberi jogi szervezetek azonnal üdvözölték a döntést.

„A halálbüntetés barbár és borzasztóan kegyetlen” - fogalmazott sajtóközleményében N. Surendran malajziai jogász, emberi jogi aktivista, az Ügyvédek a Szabadságért nevű szervezet tanácsadója.

Hozzátette, a mostani döntés erkölcsi jogalapot ad Malajziának arra is, hogy ezentúl harcoljon azokért az állampolgáraiért, akiket külföldön ítéltek halálra.

Illusztráció: Kuala Lumpur Malajzia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.