Hírek
2018. Február 12. 08:29, hétfő |
Sport
Forrás: mti
Magyarország rendezi az extrém ügyességi motoros világbajnokság záró futamát

Magyarországon rendezik az extrém ügyességi motoros világbajnokság záró futamát márciusban - hangzott el vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Az úgynevezett X-Trial ügyességi motorversenyt, amely egy világbajnoki sorozat utolsó állomása, március 29-én tartják a Papp László Budapest Sportarénában - mondta a műsorban Hermann Henrik, a Magyar Motorsport Szövetség elnöke, aki szólt arról is: Magyarországon hirdetik majd ki a sportág világbajnokát.
Ismertette: kilenc versenyző áll rajthoz, aki végigmegy a pályán, majd hatan maradnak a következő fordulóra, a két legjobb pedig a végére. Az esemény látványos show is lesz, hang- és fénytechnikával felvezetve - közölte.
Hegedűs László trial kerékpáros magyar bajnok a műsorban arról beszélt: heti hat-hét alkalommal edzenek a motorosok és a kerékpárosok, hiszen technikai felkészülés és jó fizikum, erő is kell ahhoz, hogy például egy három méteres falra fel tudjanak ugratni. A trial kerékpárokon nincs nyereg, a pályák pedig betonelemekből, farönkökből, sziklákból állnak, és az a versenyző lesz a győztes, aki a legkevesebb hibát véti - tette hozzá.
Hermann Henrik szerint a budapesti verseny nagy lendületet adhat a magyar motorsportnak. Jelezte: Barcelona és Párizs után rendezik meg Budapesten a záró futamot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 20. 09:13, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos hátrányból mentett pontot a Ferencváros
Kétgólos hátrányból állt fel a címvédő Ferencváros hazai pályán a Diósgyőr ellen, de így is csak 2-2-es döntetlent ért el a labdarúgó Fizz Liga hetedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
2025. Szeptember 20. 09:05, szombat | Sport
Birkózó-vb - A nehézsúlyú Vitek Dárius ezüstérmes
A kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában Vitek Dárius ezüstérmet nyert a zágrábi birkózó-világbajnokság pénteki napján.
2025. Szeptember 19. 07:37, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém öt góllal nyert a Nantes ellen
A Veszprém házigazdaként 30-25-re nyert a francia HBC Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Sport
Birkózó-vb - A nehézsúlyú Vitek először döntős világversenyen
A nehézsúlyú Vitek Dárius megnyerte az elődöntőjét, így fináléba jutott a kötöttfogásúaknál a zágrábi birkózó-világbajnokság csütörtöki versenynapján.