Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2022. Március 22. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Kovács Tamás

Magyar egészségügyi segélyszállítmány indult Ukrajnába

Magyar egészségügyi segélyszállítmány indult Ukrajnába

Huszonnégy raklapnyi, több tízmillió forint értékű egészségügyi segélyszállítmányt indított útjára a kormány az Európai Unió segítségnyújtási mechanizmusa keretében hétfőn Budapestről Ukrajnába.

A kétkamionnyi szállítmány kifejezetten a sebészeti ellátást segíti, tehát sebesültek ellátását segítő eszközöket, sebészeti fúrókat, ollókat, érfogókat, illetve fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszereket tartalmaz - közölte a szállítmány berakodásakor Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) közigazgatási államtitkára.

Ez már a sokadik magyar segélyszállítmány, ugyanis még a háború kitörése előtt Magyarország adományozott Ukrajna számára lélegeztetőgépeket és kórházi monitorokat is - tette hozzá.

Elmondta: a szállítmányt, amellyel Magyarország a békét kívánja szolgálni, hétfő este veszik át az ukrán tárca meghatalmazottjai Záhonyban és viszik tovább Ukrajna belső területeire.

Magyarország - folytatta az államtitkár - nem csupán az ukrán egészségügyet támogatja; a magyar egészségügy is kiemelkedően teljesít az ukrajnai menekültek magyarországi ellátása során. A kormány ugyanis arról döntött, hogy az Ukrajnából érkező menekültek valamennyi egészségügyi ellátást és a gyógyszereket is társadalombiztosítási támogatás mellett vehetik igénybe - jelezte.

Kásler Miklós miniszter rendelkezett arról is, hogy a magyarországi onkológiai centrumok az Országos Onkológiai Intézet koordinálásával haladéktalanul megkezdik azoknak az ukrajnai menekülteknek a kezelését, akik onkológiai ellátás alatt állnak - idézte fel Latorcai Csaba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld

Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.