Hírek
2011. Október 30. 07:41, vasárnap |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Kvitová és Azarenka játssza a vb-döntőt

A két csoportgyőztes, Petra Kvitová és Viktorija Azarenka jutott be a döntőbe a női teniszezők év végi, Isztambulban zajló világbajnokságán.
Előbbi szetthátrányból fordított Samantha Stosur ellen az elődöntőben, míg utóbbi két játszmában verte meg Vera Zvonarjovát.
A cseh és az ausztrál kiválóság korábban kétszer csapott össze egymással, előbb a 2008-as Roland Garroson 6:2, 6:1-re, majd az idei Australian Openen 7:6, 6:3-ra nyert Kvitová, azaz Stosur még szettet sem nyert eddig.
Ezen a találkozó elején változtatott az ausztrál, a 7:5-re megnyert játszma után azonban a másodikat 6:3-ra elvesztette, és a döntő szettben is gyorsan 5:0-s hátrányba került.
Adogató játékát ekkor a szett során először hozni tudta, majd egy brék után ismét jól szervált, így 5:3-ra felzárkózott, Kvitová azonban a következő gémben három mérkőzéslabdához jutott, amelyből már az elsőt értékesítette, így bejutott a fináléba – élete első világbajnokságán.
Az elődöntő másik mérkőzésén Azarenka látszólag könnyű mérkőzésen nyert Zvonarjova ellen, ám az összecsapásuk közel sem volt olyan egyoldalú, ahogy azt a 6:2, 6:3-as végeredmény mutatja. Mindkét játékosnak számos lehetősége volt a másik adogatásánál, ám a fehérorosz volt az, aki jobban koncentrált a fontos pontoknál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Sport
Rövidpályás úszó-vk – Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méter gyorson
Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méteres gyorsúszásban szombaton a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásán az Illinois állambeli Westmontban.
2025. Október 18. 08:10, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - A pontszerzés is meglepetés lenne a hazaiaktól az Újpest-Ferencváros rangadón
A két hónapja nyeretlen Újpest hazai pályán játszik a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójában, s már a döntetlen is bravúros eredmény lenne a számára.