Hírek
2013. Október 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kutatók sikeresen hallgatták le az agyhullámokat
A Stanford Egyetem kutatói rohamok során jelentkező agyi aktivitást konvertáltak zenévé.
Dr. Josef Parvizi neurológus és Chris Chafe professzor, zenekutató mintegy száz elektróda segítségével regisztrálta a rohamok során keletkező agyi aktivitást, és a mintázatot zenévé alakították át. Az egyes hullámokhoz az emberi hangtartományhoz közeli hangjegyeket rendelve jutottak el az agy zenéjéig.
A módszer során a hagyományos módszert jelentő eeg-vel térképezték fel a normál aktivitás, illetve a görcsroham során jelentkező elektromos hullámokat, melyek az idegsejtek kisülése miatt jönnek létre.
A módszer jelentősége túlmutathat egy érdekes kutatáson, ugyanis az így kapott hallgatózási lelet alapján könnyűszerrel el lehet különíteni a rohamos aktivitást a normál működésre jellemzőtől. A kutatók szerint az „agyi sztetoszkóp” az epilepsziás betegek diagnosztikájában jelent pontosabb alternatívát. A fejlesztés az egyetem Bio-X Interdiszciplináris Programjának keretein belül zajlott, mely 2000 óta fut, és mintegy 141 tudóst foglalkoztat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
