Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2012. Március 29. 14:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Komoly veszteséget termel a barkácsáruházlánc

Komoly veszteséget termel a barkácsáruházlánc

A félmilliárd eurót is meghaladta a Praktiker csoport vesztesége tavaly. Ez sorban már a harmadik esztendő, hogy veszteséges a kiterjedt kelet-európai hálózattal rendelkező német barkácsáruházlánc.

A társaság gyorsjelentése szerint adó után 554,7 millió euró volt a veszteség – az előző két évben ennél kisebb volt a mínusz –, a bevétel 8 százalékkal, 3,2 milliárd euróra csökkent.

A veszteség oka a gyenge kereslet mellett egyes vagyon- és üzletrészek értékének leírása volt, de apasztotta a profitot az is, hogy rendszeresen komoly árleszállításokat hajtott végre a cég.

A csoport főrészvényese a napokban azt vetette fel, hogy a Praktikernek vissza kellene vonulnia a kelet-európai piacról. A Cipruson bejegyzett osztrák Maseltov befektetési társaság szerint a kelet-európai üzletág eladása 50-70 millió euró bevételt hozhatna a cégcsoportnak. Ezt a pénzt a vállalat pénzügyi helyzetének javítására lehetne fordítani.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -